Domowe wybielanie

Wszelkie preparaty wybielające zęby dostępne w aptekach są bezpieczne, pod warunkiem że są stosowane według zaleceń umieszczonych na ulotce lub według wskazówek lekarza stomatologa. Z drugiej jednak strony prawda jest taka, że wybielanie domowymi sposobami nie przyniesie spektakularnych efektów. Po wybielaniu domowym zęby zjaśnieją nieznacznie, a wszelkie przebarwienia i plamy nie znikną.

Domowe wybielanie, a konkretniej rozjaśnianie, trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, a efekt i tak utrzyma się nie dłużej niż kilka miesięcy. Najpopularniejszym „wybielaczem” jest naturalnie wybielająca pasta do zębów. Pastę wybielającą powinno się stosować dwa razy dziennie, rano i wieczorem po jedzeniu. W ciągu dnia zastępczo można stosować wybielającą gumę do żucia. Pasty tego typu mogą być stosowane bez obaw. Warto jednak od czasu do czasu zastosować normalną pastę do zębów.

Dużo lepsze efekty przyniosą przezroczyste paski wybielające. Paski stosuje się dwa razy dziennie, przyklejając je do górnych i dolnych zębów i pozostawiając na około 30 minut. Widoczną poprawę bieli zębów uzyskuje się już po kilku dniach kuracji. W celu utrzymania dobrego efektu kurację należy powtarzać średnio co pół roku. Podobne działanie oferuje wybielacz w sztyfcie. Po umyciu zębów wieczorem należy „pomalować” zęby sztyftem. Efekty widoczne są już po kilku dniach kuracji.