Implanty zębów

Niestety czasem bywa tak, że przez własne zaniedbanie wyleczenie chorego zęba jest niemożliwe i jedynym wyjściem jest jego usunięcie. O ile w przypadku zębów znajdujących się w głębi jamy istnej problem nie jest duży, o tyle już w przypadku zębów widocznych przy uśmiechaniu się problem jest bardzo poważny. Oczywiście podczas wyrywania zęba mamy prawo do znieczulenia, od podstawowego zamrożenia po narkozę. Jednak co zrobić z tak mało estetyczną przerwą w uzębieniu?

Oczywiście możemy zdecydować się na implant zęba. Implanty zębów, zwane również tytanowymi wszczepami śródkostnymi, są w stanie zastąpić własne utracone korzenie zębów. Utrata zębów spowodowana jest najczęściej różnymi urazami, przez próchnicę lub paradontozę. Dentystyczne implanty, które wkręca się w kość w odpowiednim znieczuleniu, są nowoczesną i trwałą formą odbudowy protetycznej.

Na tego typu implantach można wykonać bardzo estetyczne porcelanowe korony lub mosty. Oczywiście można zdecydować się na koronkę z materiałów szlachetnych, ozdobionych dodatkowo kamieniem szlachetnym, grawerowaniem, rzeźbieniem itp. Obecnie wybór i dowolność zabiegów kosmetycznych są na tyle obszerne, że każdy, nawet najbardziej wybredny pacjent znajdzie coś dla siebie.